Na poslední SIHH IWC představila několik nových modelů, které jsou předělávkou IWC luxusních potápěčských přístrojů kolekce Aquatimer. Pro ty fandy do hodinek, zvlášť pro ty, kteří mají rádi starší „vintage“ modely, v tomto článku představíme šest významných potápěčských hodinek z historie firmy IWC.
V roce 1967 IWC zareagovala na růst popularity amatérského potápění a uvedla na trh své první hodinky pro potápěče. První model Aquatimer (Ref. 812AD) měl voděodolnost do 200 metrů a stal se zakladatelem úspěšné řady hodinek této značky.
V roce 1982 IWC v úzké spolupráci s designérem Ferdinandem A. Porschem vyvinula a poté začala vyrábět sportovní řadu hodinek Ocean 2000 (Ref. 3500). Tato nová kolekce po čase zcela nahradila starší řadu Aquatimer. Hodinky ze série Ocean 2000 byly první potápěčské hodinky zasazené do titanu. Voděodolnost byla do 2 000 metrů.
V roce 1998 IWC zcela přestavěla původní řadu Aquatimer a uvedla na trh Aquatimer GST Automatic 2000 (Ref.3536) v titanovém pouzdře a s voděodolností do 2 000 metrů vodního sloupce. Byl to první model zcela nové řady sportovních hodinek.
V dalším roce, tedy v 1999, byly představeny hodinky Aquatimer GST Deep One (Ref. 3527). I tento model byl v titanovém pouzdře, ale poprvé do něj IWC začlenila hloubkoměr. Hodinky měly flyback ručičku pro měření doby dosažení maximálního ponoru a vnitřní rotační lunetu pro kontrolu doby ponoru.
Potápěčské hodinky Aquatimer Split Minute Chronograph (Ref. 3723), byly firmou IWC představeny v roce 2004. Šlo o první hodinky s tímto zaměřením, které měly jednu hodinovou ručičku nezávislou na chronografu. Chod této ručičky mohl být aktivován, nebo deaktivován i pod vodou do hloubky až 120 metrů.
Potápěčské hodinky spojené s hloubkoměrem Aquatimer Deep Two (Ref. 3547) byly úspěšným následníkem slavného modelu Aquatimer GST Deep One. Precizně fungující hloubkoměr tentokrát kromě aktuální hloubky ponoru zobrazoval i hloubku maximální, která byla během potápění dosažena.