Zenith opravdu není jen tvůrce hodinek El Primero. Viz například jejich hodinky pro piloty, nebo pro soutěžní jezdce. Zenith Watches má však také svou kolekci Academy, ve které jsou sdruženy modely s mnoha sofistikovanými komplikacemi. Minimálně část těchto modelů se dá zařadit do prestižní třídy „haute horlogerie world“. Zenith nedávno představila nové hodinky zařazené do kolekce Academy Georges Favre-Jacot, ve které jsou modely opravdu výhradně klasického provedení. Tuto skupinu v současné době obohatil nový model, v němž původní hodinové strojky dostaly více sportovní styl a navíc i kabát z odolného titanu.
Nové pánské hodinky Zenith Academy Georges Favre-Jacot Titanium používají stejný hodinový strojek jako předchozí modely v Academy Georges Favre-Jacot. Zatímco jiné hodinářské firmy při představovaní nových hodinek dělají jen mírné kosmetické změny, Zenith tuto změnu pojal mnohem radikálněji.
První modely Academy Georges Favre-Jacot byly opravdu hodinářská klasika ve zlatém pouzdru, tradičního vzhledu, některé s modrými ručičkami a subtilními texturami na bílém ciferníku. Prostě i na Zenith Watches je v tom příliš mnoho klasiky, tradice a uměřenosti a opravdu málo, málo moderního pojetí. (Nicméně je nutné přiznat, že úplně první model Academy Georges Favre-Jacot byly zcela výjimečné hodinky s velmi komplikovaným hodinovým strojkem a unikátním provedením. Ovšem v tradičním kabátě. Prostě takové malé klamání tělem).
Nový model Zenith Academy Georges Favre-Jacot Titanium je sice postavený na stejné technické bázi, ale zbytek hodinek, nebo přesněji řečeno úplně všechno z původních hodinek, je zcela jiné. (Podobné je to při porovnání Zenith El Primero Chronograph Classic a Zenith El Primero Lightweight. Oba modely sice sdílejí stejný movement, ale jinak z pohledu uživatele, hodináře i obchodníka s hodinkami stojí na zcela opačných pólech). Také u Georges Favre-Jacot Titanium nebyly změněny jen některé základní součástky strojku, těleso pouzdra, ciferník, zdobení a tvar movementu prošly naprostou obměnou. Hodinové pouzdro s velkým diametrem o průměru 46 mm a skeletonový ciferník získalo více sportovní a maskulinní vzhled. Použitý titan vysoké kvality rafinovaně osciluje mezi leštěným a broušeným povrchem. Proto tyto pánské hodinky svým vzhledem plně zapadají do ostatních kolekcí společnosti Zenith Watches. Na zápěstí se sice vyjímají jako robustní sportovní měřič času, nicméně díky použitému materiálu se velice příjemně nosí. K tomu přispívá nejen lehkost titanu, ale také zakřivené upínací třmeny hodinek.
Pokud se podíváme na ciferník, tak zde najdeme stejné indikační prvky jako u hodinek Zenith Academy Georges Favre-Jacot. Hodinové ručičky jsou umístěny na stejné centrální ose, malá vteřinovka je na ose 12 – 6 nalevo dole. Ukazatel rezervy nátahu je umístěn v poli vymezeném dvěma kruhovými oblouky, které jsou roztaženy mezi indexy čísel tři a šest. Samozřejmě, zde se jedná spíš o sportovní model, proto je i design ciferníku zcela odlišný. Ručičky trochu svým provedením připomínají model El Primero, podobný je i šedý kartáčovaný vzhled ciferníku. Měřič rezervy nátahu má outfit skutečného měřidla, nechybí dokonce ani ručičkový ukazatel v červeném kontrastním provedení pohybující se na pozadí bílého číselníku. Samozřejmě korunou krásy celého ciferníku je fusee mechanismu pro vyrovnání nepravidelného chodu hnací pružiny. Ten je tvořen válcem a kuželem, na který se navíjí miniaturní řetízek. Všechny součásti fusee mechanismu jsou dobře viditelné nahoře na ciferníku, kužel je nalevo, válec napravo. Dobře patrný je i řetízek složený z 575 drobných článků. Samozřejmě udržet na místě tyto dvě rotační součástky, na které působí několik vektorů sil, není maličkost. Oba díly jsou centralizované a uchycené přes osu rotace pomocí dvou elementů ve tvaru V a jsou pevně ukotvené v masívu hodinářského boxu čtyřmi masivními šrouby. I když je toto technické řešení stoprocentně shodné s řešením u Zenith Academy Georges Favre-Jacot, toto provedení má více sportovní pojetí a více klade důraz na architekturu a konstrukci hodin.
Také Kalibr El Primero 4810 vzhledově doznal velkých změn. Zatímco předchozí model byl v Ženevě představen ve zlatém lesku, Zenith Academy Georges Favre-Jacot Titanium má zcela odlišný vzhled. Nové skeletonové provedení dává možnost sledovat činnost některých soukolí, povrch movementu nese vzor uhlíkových vláken, které ještě neprošly finálním černěním.
Pánské hodinky Zenith Academy Georges Favre-Jacot Titanium v uvedeném sportovním stylu jsou nabízené jako limitovaná edice v počtu pouhých 150 kusů. Cena jednoho kusu je stanovena na 69 000 CHF. Což je s ohledem na použité technologie a finální design hodinového strojku poměrně zajímavá cena.